بهبود سئوی سایت با گواهینامه SSL

SSL

در این بخش می خواهیم شما را با گواهینامه اس اس ال آشنا کنیم چرا که این گواهینامه معمولا تاثیر شگرفی بر سئوی وب سایت شما خواهد داشت اما پیش از شروع باید بدانید که گواهینامه SSL چیست؟

SSL چیست و چه تاثیری دارد؟

کلمه SSL که در کنار کلمه گواهینامه به کار رفته است در واقع مخفف Socket Secure Layer  است. اس اس ال در واقع ایجاد کننده یک رابط امن بین کاربران با سایت است که با کدگذاری های مشخص نشان داده می شود و با این کد گذاری ها در واقع کسی نمی تواند به اطلاعات مربوط به کاربران دسترسی پیدا کند و همچنین به دیگران اجازه سواستفاده نیز نمی دهد.

SSL در واقع در سایت های بانکی و همچنین در شرکت های دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از SSL تا حد بسیار زیادی حیاتی است چرا که باعث می شود اطلاعات کاربران مخفی بماند و کسی نتواند از آنها سواستفاده کند.

در واقع شما با نصب این گواهینامه بر روی وبسایت خود رتبه و رنکینگ آن را در گوگل نیز تا حد بسیار زیادی بالا می برید.

آیا گواهینامه SSL بر روی رتبه وب سایت شما تاثیر گذار است یا خیر؟

در واقع گوگل همیشه تایید کننده این نکته بوده است که SSL با نصب بر روی وبسایت رنکینگ آن را نیز بالا می برد و این نکته توسط یکی از مدیران گوگل به نام مت کاتس در توییتر نیز تایید شده است.

به طور کل گواهینامه SSL بیشتر به نهاد های سازمانی و فروشگاه ها پیشنهاد می شود چرا که در مکان هایی مانند بانک ها و همچنین فروشگاه ها اطلاعات کاربران بیشتر از سایر مکان ها نیاز به امنیت دارد و SSL میتواند این امنیت را مهیا کند.

به شما پیشنهاد می کنیم که در هر زمینه ای که فعالیت می کنید حتی اگر موضوعاتی مختلف با مواردی که ذکر شد .اگر با اطلاعات کاربر سروکار دارید نیز به طور حتم از پروتکل های SSL استفاده کنید.

امنیت بیشتر با ssl
امینت بیشتر با SSL

افزایش اعتماد کاربران با SSL:

موردی که بیشتر کسانی که برای کاربران خود ارزش بیشتری قائل هستند این کار را در اولویت خود قرار میدهند.با حساس شدن داده ها در سطح اینترنت کاربران در وارد کردن اطلاعات خود بسیار حساس هستند که سایتی با امنیت بالا باشد از این رو درصد کاربرانی که در صفحات https بیشتر وارد شده و میمانند بیشتر شده و اگر سایتی این مهم را رعایت نکرده باشد از آن دوری میکنند.

در واقع SSL مزایای بسیاری نیز دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این گواهینامه باعث می شود که امنیت وبسایت تا حد بسیار زیادی بالا رود.
 • باعث می شود تا اعتماد کاربران به وبسایت شما بیشتر شود.
 • باعث حفاظت از اطلاعات کاربران می شود.
 • اطلاعات محرمانه تحت حفاظت این گواهینامه خواهند بود.
 • یک کانال ارتباطی رمز گذاری شده ایجاد می شود که هیچکس قادر به شکستن و عبور از آن نخواهد بود.
 • اعتبار وبسایت شما را تا حد بسیار زیادی بالا می برد.
 • هویت وبسایت شما را به سایرین می شناساند.

استفاده از گواهینامه SSL همچنین معایبی نیز دارد که شامل موارد زیر است:

 • نصب این گواهینامه با سختی های بسیاری همراه است.
 • هزینه های وبسایت را تا حد بسیار زیادی بالا می برد.
 • ممکن است که سرعت بارگذاری وب سایت شما را تا حد چشمگیری کاهش دهد.
 • وبسایت های که با دامنه ir. ثبت شده اند در تحریم خرید گواهینامه SSL هستند.

آموزش نصب گواهینامه SSL برای سایت هایی که دامنه وردپرس دارند:

در نهایت اگر قصد شما این است که گواهینامه SSL را روی وبسایت خود نصب کنید بهتر است تا امکان خطا را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورید تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید.

نصب افزونه SSL
نصب افزونه SSL

نصب افزونه really Simple SSL :

در واقع شما میتوانید از افزونه Really Simple SSL  استفاده کنید که در نتیجه استفاده از آن تنها با یک دکمه تمامی تنظیمات مربوط به SSL به صورت اتوماتیک روی وبسایت شما نصب خواهد شد.

خودتون نصب کنید :

راه دیگر این است که خودتان اقدام به نصب این گواهینامه کنید که در نهایت ممکن است با پیچیدگی بسیار زیادی مواجه شوید. اول اینکه شما باید این گواهینامه را از سایت مورد نظر خود خریداری کنید و سپس از شرکت آن درخواست کنید تا آن را روی دامنه موردنظرتان پیاده سازی کند.

اگر پس از انجام این کار نوار سبز رنگ در کنار آدرس در مرورگر مشاهده نشد و سپس پیام connection is not secure را نیز مشاهده کردید مطمئن باشید که لینک هایی که مورد استفاده قرار داده اید دارای HTTP  باشند و سپس آن ها را به HTTPS  تغییر دهید و در پنل وردپرس نیز از این استفاده کنید. سپس دقت داشته باشید که در HTACCESS نیز تمامی HTTP ها را به HTTPS  تغییر دهید.

این روش در واقع روش درستی است اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که از افزونه Really simple SSL  استفاده کنید تا اگر هرگونه خطایی هم پیش می آید پیش از بارگذاری نسخه اصلی قابل تصحیح باشد.و بتونید اونو حل کنید.

پس از نصب Https  روی وبسایت باید چه کار کنیم؟

پس از اینکه این گواهینامه را روی وبسایت خود نصب کنید دقت داشته باشید که باید در اکانت خود در گوگل وب مستر تولز آدرس سایت و همچنین نقشه سایت را با HTTPS  وارد کنید و سپس بعد از گذشت چندین روز گوگل وبسایت شما را با HTTPS  شناسایی می کند و آن را با این پیشوند در مرورگر نشان می دهد.

جمع بندی:

در این مقاله تلاش کردیم که شما را از اهمیت نصب SSL بر روی سایت خود با خبر سازیم که بدانید این گواهینامه اس اس ال بسیار حائز اهمیت است.باعث میشود سایت شما نسبت به Http سرعت بالاتری داشته باشد | امینت سایت بیشتر شود |در نتیجه بازدید بیشتر خواهد شد | ارزش و اعتبار سایت بین کاربران بیشتر خواهد شد . پس امیدواریم از این مقاله بیشترین سود را برده باشید و در سایت خود از آن استفاده کنید. هر گونه سوال و پیشنهادی داشته باشید نارین وب در خدمت شما خواهد بود .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *