Landing page چیست؟چه کاربردی دارد | و چگونه صفحه فرود یا لندینگ پیج بسازیم؟

Landing page چیست؟چه کاربردی دارد | و چگونه صفحه فرود یا لندینگ پیج بسازیم؟ 1

شاید شما هم جز آن دسته کسانی باشید که لغت صفحه فرود را شنیده اید اما معنای آن را به طور دقیق نمی دانید/ این صفحه که در زبان انگلیسی به آن Landing page گفته می شود در واقع به صفحاتی از وبسایت میگویند که در آن ها یک هدف متمرکز ایجاد می شود و این هدف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در واقع این صفحات به گونه ای تولید می شوند که تمامی اطلاعات مورد نیاز در آنها درج می شوند.

صفحه فرود و کارایی آن :

نکته حائز اهمیت در این صفحات در واقع سئوی آن هاست و در نتیجه ارزش خاصی نیز دارند. به عبارت دیگر لندینگ پیج صفحه ای ایست که محتوای آن با سایر بخش ها بسیار متفاوت است و هدف از تولید آن جذب مخاطب است.

صفحه فرود
صفحه فرود

صفحه فرود(Landing page):

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا به این صفحات صفحه فرود گفته می شود؟

همانطور که تصور می کنید در واقع دلیل خاصی برای این نام گذاری وجود دارد و آن ها این است که در واقع برای نخستین باری که یک مخاطب به وبسایت شما وارد می شود در این صفحات فرود می آید. اگ این صفحه دارای مطالب جذابی برای او باشد در آن می ماند و در غیر اینصورت صفحه را ترک میکند. در واقع وظیفه شما این است که این صفحات را به گونه ای بسازید که مخاطب را به خود جذب کند.

ویژگی :

صفحه فرود معمولا دارای ویژگی های مختلفی است اما یک هدف واحد را دنبال می کند و آن هم درگیر کردن ذهن کسی است که به وبسایت شما وارد می شود. در واقع شما برای طراحی یک صفحه فرود نیازمند اطلاعات مختلفی از جانب کاربر خود هستید.

صفحه اصلی Landing page نیست!

شاید اینطور تصور کنید که صفحه اصلی صفحه فرود است اما در واقع اینطور نیست. ممکن است که در این صفحات لینک های مختلفی پیدا شوند که هدف و کلیت آن ها شناساندن کلیت وبسایت شما باشد اما Landing page دارای ویژگی های دیگری نیز هست. صفحه اصلی در واقع وبسایت شما را به فرد مراجعه کننده معرفی می کند. پس مسلما با آن صفحه متفاوت است.

صفحه فرود به چه معناست؟

در واقع می تواند بیش از یک صفحه باشد و همچنین برای منظور های خاصی مورد استفاده قرار بگیرد. شما بنا به نوع فعالیت وبسایت خود می توانید چندین نوع صفحه فرود بسازید. برای مثال ساخت و طراحی یک وبسایت آموزشی وردپرس را در نظر بگیرید. در این حالت میتوانید صفحات مختلفی شامل صفحات فرودی مانند آموزش وردپرس، آموزش های مختلف طراحی و همچنین صفحات درباره ما را طراحی کنید.

در واقع هدف در تمامی صفحات این است که هدف اصلی وب سایت در قالب یک صفحه تک منظوره به ما برسد. این صفحات همانطور که از ظاهر آن ها پیداست باید کاملا جذاب و استاندارد باشند.

هدف از ایجاد Landing page :

در واقع همه جا صحبت از یک لندینگ پیج مناسب است و مطمئنا تا الان اهمیت این صفحات برای شما روشن شده است پس به طور قطع مطمئن باشید که این صفحات هدف های خاصی را نیز دنبال می کنند. در واقع هدف از ساختن این صفحات را به طور خلاصه در اختیار شما قرار می دهیم:

 • این صفحات منجر به فروش خدمات و همچنین محصولاتی می شوند که در وبسایت شما موجود هستند.

در واقع اهمیت این صفحه تا به اندازه ای زیاد است که همین الان به شما توصیه می کنیم اگر تاکنون برای این صفحه هیچ اقدامی نکرده اید امروز باید آن را تصحیح کنید تا بتوانید ترافیک بالایی را برای صفحه خود ایجاد کنید. در واقع شما با افزایش ترافیک میتوانید میزان فروش خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. در واقع صفحه فرود اثر مستقیمی بر خرید محصولات شما توسط کاربران مختلف دارد.

 • مخاطبینی که تازه وارد گوگل شده اند و از آن استفاده می کنند به سمت وبسایت شما جذب می شوند.

اگر شما تمامی هدف خود را روی پر بازده بودن این صفحه بگذارید در نهایت می توانید یک سئوی عالی برای آن ایجاد کنید که مطمئنا در نهایت باعث می شود تا در صفحه گوگل نیز به رتبه خوبی دست پیدا کنید و این امر به نوبه خود باعث می شود تا مشتریان جدیدی نیز پیدا کنید. در این حال مشتریان وارد وبسایت شما می شوند و با دیدن این صفحات شما اقدام به خرید می کنند و در صورتی که رضایت داشته باشند این امر مجددا تکرار می شود و مشتری بالقوه تبدیل به یک مشتری وفادار می شود.

 • باعث ایجاد ارتباط بهتر با مشتریان می شود.

شاید این موضوع ارتباطی به مشتریان جدید شما هم نداشته باشد و شامل تمامی مشتریان قدیمی شما نیز بشود. شما توسط ایجاد کردن این صفحات میتوانید ارتباط بهتری را با مشتریان پیشین خود داشته باشید و در واقع با یک بار مراجعه دیگر آن ها به صورت روتین به وبسایت شما مراجعه خواهند کرد و در صورتی که اطلاعات جالبی در اختیار آنها قرار دهید جز مشتریان ثابت شما می شوند.

 • باعث می شود که گوگل شما را به عنوان یک وبسایت پرطرفدار بشناسد و هدف خود را به گوگل مشخص کند.

شما توسط پیج های صفحه فرود می توانید وبسایت خود را به گوگل بشناسانید و همچنین خدمات خود را به عنوان یکی از بی سابقه ترین خدمات به گوگل ارائه دهید. گوگل هم با توجه به اینکه نیاز روزمره کاربران به اینگونه وبسایت ها بیشتر می شود شما را به عنوان یک از برترین ها در صفحات اول نمایش خواهد داد!

ساخت یک صفحه فرود استاندارد:

در واقع ساخت و تولید یک Landing page استاندارد دارای موارد مختلفی است که شما میتوانید در اینجا با آنها آشنا شوید.

 1.  عنوان جذاب:

اولین مرحله از ساخت یک صفحه فرود عنوان است و همانطور که میدانید اولین چیزی که مخاطب را به سمت این صفحه جلب می کند نیز عنوان است. شما در انتخاب زیر عنوان ها دست بازی دارید و میتوانید هر موردی که مدنظرتان است را انتخاب کنید. در نهایت می توانید یک توضیح مختصر و مفید نیز اضافه کنید تا بتوانید عنوان و هدف خود را بهتر شرح دهید.

دقت داشته باشید که عناوین طولانی میتوانند باعث ایجاد سئوی منفی شوند و بهتر است که عنوان خود را در ده کلمه جمع بندی کنید.

2.  توضیح عنوان:

زمانی که عنوان خود را کوتاه و گیرا انتخاب می کنید در واقع باید یک توضیح مناسب برای آن داشته باشد. این بخش در واقع پس از عنوان بخش اصلی است و شما باید در انتخاب آن با یک متخصص سئو نویس نیز مشورت کنید.

3.  تصاویر را جدی بگیرید!

اگر صفحه شما تنها توسط یک متن پر شده باشد، هرچند هم پربار در نهایت باعث می شود تا مخاطب از پیج شما زده شود. پس بهتر است که از تصاویر نیز استفاده کنید چرا که ثابت شده است تصاویر به طور عجیبی مغز انسان را به سمت خود می کشند و همچنین صفحه مذکور را در ذهن شما ماندگار می کنند.

4.  متن اصلی را فراموش نکنید!

شاید تمامی این موارد ذکر شده بی اثر باشند اگر متن شما یک متن خاص و اثرگذار نباشد! برای این منظور حاشیه نروید و یک محتوای مناسب با تعداد کلمات کلیدی مناسب تولید کنید. نکته ای که مدنظرتان است را خیلی مستقیم و واضح بگویید و طفره نروید.

 هدف از تولید صفحه فرود چیست؟

در واقع هدف از تولید صفحه فرود این است که مشتری به سمت صفحه شما کشیده شود. برای این منظور پس از اینکه تمامی توضیحات خود را همراه با عکس های مختلف ارائه دادید بهتر است که راهی آسان برای تماس ایجاد کنید.

در اینجا سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان در یک صفحه وردپرس یک صفحه فرود بسازیم؟

ساخت صفحه فرود در واقع با صفحه ساز های گرافیکی قابل انجام است اما امکانات دیگری نیز وجود دارد که شما توسط آن ها می توانید این صفحه را بسازید.

Thrive Architect و ساخت یک صفحه حرفه ای:

این افزونه صفحه ساز می تواند در ساخت لندینگ پیج بسیار کمک کننده باشد. تنها چیزی که شما در کار با این افزونه نیاز دارید اندکی خلاقیت است. این افزونه ویژگی های مختلفی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت صفحات فرود به صورت کاملا حرفه ای
 • امکان افزودن بخش ها و المان های مختلف و همچنین فراهم آوردن تنظیمات مختلف در آیتم های مختلف
 • بیش از 180 مدل صفحات فرود آماده
 • صفحات مستقل از صفحات اصلی وب سایت؛ همراه با عناصر اضافه
 • این صفحات در واقع امکان اتصال به سایر سرویس های ایمیل مارکتینگ را دارا هستند
 • این صفحات تماما واکنش گرا هستند.
 • میتوانید بیش از 200 نوع فونت  استاندارد را به فونت های آن اضافه کنید.
 • این نوع صفحه فرود در واقع با هر نوع پوسته ای قابلیت سازگاری دارند.
 • دارای استایلهای آماده هستند و همچنین فونت های از پیش تعیین شده دارند.
 • فرم ها را میتوان در آن ها به صورت لایت باکس طراحی کرد.
 • صفحات فرود به صورت دو مرحله ای و تک مرحله دیده می شوند.
 • امکان طراحی و همچنین ویرایش لایت باکس ها نیز موجود است.

صفحات المنتور و افزونه های المنتور ساز:

شما با کمک این افزونه در واقع می توانید صفحات گرافیکی بسیار زیبایی را بدون نیاز به دانش کدنویسی طراحی کنید. برای ساختن صفحات فرود در واقع گزینه های فوق العاده ای در این افزونه وجود دارد که میتوانید توسط آن ها بهترین صفحات فرود را بسازید. شما تمامی المنت ها را میتوانید به صورت لایو تغییر دهید.

همچنین ابزارهای حرفه ای دیگری نیز وجود دارند که توسط آن ها علاوه بر اینکه می توانید یک صفحه مناسب طراحی کنید و به آن ها نیاز نیز خواهید داشت.شما همچنین می توانید در دیگر مناسبت ها نظیر شب ها یلدا ، عید ها مختلف از این صفحات استفاده کنید. صفحه ساز المنتور به صورت کاملا پاسخگو عمل میکند و همچنین توسط آخرین متد های برنامه طراحی و کدنویسی برنامه ریزی شده است.

جمع بندی مقاله…

اگر میخواهید که برای وبسایت خود مخاطبان بیشتری را داشته باشید می توانید از صفحات فرود استفاده کنید. برای اینکه بتوانید این صفحات را به صورت تاثیرگذاری طراحی کنید در واقع نیازمند اطلاعات مختلفی هستید که از جمله آن ها می توانیم به موارد بالا اشاره کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *