چگونه محتوای سئو SEO شده تولید کنیم و محتوای سئو شده چیست؟

چگونه محتوای سئو SEO شده تولید کنیم و محتوای سئو شده چیست؟ 1

شاید شما هم به عنوان یکی از کاربران فضای مجازی علاقه ای به خواندن مطالب قدیمی نداشته باشید. در واقع محتوا باید اصیل و جذاب باشد تا یک خواننده را به خود جذب کند. این محتوا باید حاوی مطالب با کیفیت باشد. در این بخش می خواهیم شما را با محتوای اصیل و جدید و غیر تکراری آشنا کنیم و نکاتی را به شما گوشزد کنیم که در نوشتن یک محتوای مناسب حائز اهمیت است. با ما در تالار وردپرس همراه باشید.

اهمیت محتوای اصیل و جدید و کاربرد های آن در بهبود سئو:

شاید این نکته برای شما هم گنگ باشد که محتوای اصیل و جدید چگونه در بهبود سئوی وب سایت شما موثر است؟

برای دانستن این نکته بهتر است که نگاهی به ماموریت گوگل بیندازید، در واقع گوگل برای سازماندهی اطلاعات موجود در دنیا به نحوی که برای سراسر مردم جهان قابل دسترس و کاربردی باشد ایجاد شده است. بینابراین اهمیت محتوای شما زمانی مشخص می شود که گوگل برای محتوای شما از نظر کاربران اهمیت قائل شود و همچنین محتوای شما برای آن ها کاربردی و  در دسترس باشد.

در واقع اهمیت محتوای اصیل و جدید در این است که برای کاربری که در اینترنت به دنبال مطلب خاص می گردد چیز جدیدی برای ارائه داشته باشید و به مطالبی که از پیش در گوگل وجود داشته است چیز جدیدی اضافه کنید. در واقع شما باید مطلبی را به دانش کاربر اضافه کنید که کسی پیش از شما در اختیار او قرار نداده است.

محتوای اصیل و جدید (new content)به چه محتوایی گفته می شود؟

شاید محتوای اصیل لزوما به معنای محتوای جدید نباشد اما اینطور تصور می شود که حتی اگر محتوای شما تکراری هم باشد باید موضوع جدیدی داشته باشد. اگر این محتوا موضوع جدیدی داشته باشد خود به خود محتوای اصیل نیز تلقی می شود اما بهتر است که برای بررسی این محتوا ها ابتدا این نکته را بررسی کنید که میتوانید موضوعات قبلی را دخالت دهید یا خیر و یا اینکه میتوانید این موضوعات را از زاویه دید خود بررسی کنید یا نه.

محتوای اصیل حتی ممکن است که در برخی موارد موضوع یک محتوای قدیمی را داشته باشد اما ممکن است شما اطلاعات آن را به گونه ای سامان بدهید که یک محتوای اصیل و جدید باشد.

ایجاد محتوا
ایجاد محتوا

خود را به جای مخاطبان بگذارید.

یکی از راه هایی که میتوانید یک محتوای اصیل و جدید بنویسید این است که خود را به جای مخاطب خود بگذارید.مایلید چه اطلاعاتی داشته باشید؟ میخواهید بعد از اینکه محتوا را مطالعه کردید چه کاری انجام دهید؟ آیا محتوای شما به حدی جذاب و گیرا بوده است که مخاطب شما مجددا به صفحه شما بازگردد و در وبسایت شما عضو شود؟ آیا نیاز است که ابتدا مطالعه بیشتری را انجام دهید و سپس خرید خود را ثبت کنید و یا خیر، در نگاه اول می توانید این کار را انجام دهید؟

فکر کردن در مورد این سوال ها در واقع به شما کمک می کند تا بتوانید یک ایده مناسب برای نوشتن یک محتوای اصیل و جدید داشته باشید.

کلمه کلیدی خود را به درستی انتخاب کنید.

کلمات کلیدی خود را با اولویت انتخاب کنید:

  1. مهمترین شرط برای موفقیت سایت خود چیست؟
  2. چه اصطلاحاتی برا کلیک کردن جستجو میشوند؟
  3. چه کلمه کلیدی ارزش محتوای من را دارد؟

دو سوال اول میتواند جواب راحتی داشته باشد ولی سوال سوم کمی پیچیده است.

پس از آنکه محتویات را برای شرایط گسترده تر منتشر می کنید، باید بازگردید و لینک های داخلی را به مقاله های متنوع تر خود اضافه کنید که ترافیک را به محتویات بزرگتر نشان می دهد که رتبه بندی آنها بیشتر طول می کشد.
نه تنها این به شما کمک می کند که سریعتر نتایج را مشاهده کنید، بلکه به شما کمک می کند تا سریعتر از آنچه که از ابتدا با برچسب دلخواه بالا بیایید و شروع کنید.
چگونه محتوای سئو SEO شده تولید کنیم و محتوای سئو شده چیست؟ 2
کلمات کلیدی

یکی از بخش های مهم در نوشتن یک محتوا کلمه ی کلیدی است. این فاکتور در واقع به شما کمک می کند تا نگارش یک پست را راحت تر انجام دهید و همچنین یک نتیجه بهینه را برای موتورهای جست و جو داشته باشید. در نتیجه انتخاب کلمه کلیدی مناسب به طور حتم ترافیک وبسایت شما افزایش پیدا می کند که این امر به نوبه خود باعث می شود تا شما بتوانید رتبه بهتری را در گوگل داشته باشید.

شما باید تلاش کنید تا وارد ذهن مخاطب خود شوید و ببینید که برای محتوای شما چه کلماتی را جست و جو میکند چرا که این امر در پاسخ به سوالاتی که در ذهن دارد بسیار مهم است. این کار می توانید شما را در نوشتن یک محتوای اصیل و جدید یاری کند.

نکاتی که باید بدانید:

ابزارهای زیادی وجود دارند که میتوانند به شما در یافتن کلمه کلیدی مناسب کمک کنند. این کلمات کلیدی معمولا باید در حوزه فعالیت شما انتخاب شوند و شما میتوانید از گوگل و همچنین قسمت جستجوی داخلی وب سایت خودتان استفاده کنید.

دقت داشته باشید که فرآیند انتخاب کلمه کلیدی اگر به درستی انجام شود در واقع در نهایت شما لیست بلندی از کلمات کلیدی خواهید داشت که توسط آن ها یک کاربر میتواند وبسایت شما را در اینترنت پیدا کند. این لیست در واقع می تواند به شما کمک کند تا سئوی وب سایت خود را بهبود بخشید.

نکته مهم:

نکته مهم دیگری که باید در ارتقا رتبه گوگل و همچنین افزایش ترافیک به آن دقت کنید این است که یکی از مهم ترین مسائلی که باید آن را نشان دهید تخصص شماست اگر شما در مورد موضوع خاصی تخصص دارید بهتر است که در همان زمینه مطالب خود را تهیه کنید. همچنین تا جایی که ممکن است میتوانید از عناوین جذاب استفاده کنید چرا که در واقع اولین نکته ای که یک شخص را درگیر می کند عنوان است.

قدم آخر چیست؟

در نهایت اینکه شما یک محتوا را تولید کرده اید بهتر است که متن خود را مجددا بازخوانی کنید چرا که با وجود اصیل بودن و تک بودن محتوای شما همچنان اگر خوانایی متن شما روان نباشد مشکلات بسیاری را پدیدی می آورد. بنابراین نوشتن یک متن خوانا در واقع از نوشتن یک متن تک و جذاب مهم تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *